• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Morbius

    ★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • A Man Named Scott

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Ape vs. Monster

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★