RSS feed for Owen
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
American Psycho

American Psycho

2000
×
★½
Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cyborg

Cyborg

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1959
×
Read the review Edit this entry  
03
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raising Kratos

Raising Kratos

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
District 9

District 9

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
½
Edit this entry  
16
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Chappie

Chappie

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
District 9

District 9

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Elysium

Elysium

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Elysium

Elysium

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Daredevil

Daredevil

2003
×
★½
Edit this entry  
28
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
½
Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Glory

Glory

1989
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry