• Eternals

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Movie Trailers: A Love Story

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Liam Gallagher: As It Was

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Stuber

    ★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½