Sort by

Owen has logged 23 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Homeward Bound: The Incredible Journey

Homeward Bound: The Incredible Journey

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Read the review Edit this entry