• The Last Dance

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★

  • Spectre

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Begin Again

    ★★★½

  • Pain & Gain

    ★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • To the Wonder

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • In Bruges

    ★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★½

  • Ocean's Eleven

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★★½

  • La Haine

    ★★★★

  • Groundhog Day

    ★★★★

  • Three Colors: Blue

    ★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Back to the Future Part III

    ★★★½

  • Back to the Future Part II

    ★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★½

  • Merry Christmas, Mr. Lawrence

    ★★★½

  • Rocky

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★

  • Patriotism

    ★★★

  • Shadows of Forgotten Ancestors

    ★½

  • The Kid

    ★★★★½