RSS feed for Cal Klees

Cal Klees has logged 403 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
Read the review Edit this entry  
11
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dracula

Dracula

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry