RSS feed for Cal Klees

Cal Klees has logged 34 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
Read the review Edit this entry  
29
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Airplane Mode

Airplane Mode

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crash

Crash

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry