• Spiderhead

    ★★

  • Hustle

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • The Bubble

    ★½

  • RRR

    ★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • The Hating Game

    ★★★

  • Castle Falls

    ★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • Bruce Springsteen & The E Street Band - The Legendary 1979 No Nukes Concerts

    ★★★

  • Goat

  • Hell Hath No Fury

    ★★½

  • One Shot

    ★★★

  • Ferny & Luca

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Humans

    ★★★

  • Copshop

    ★★

  • Small Engine Repair

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Fou de Bassan

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Worlds

  • Memoria

    ★★★

  • France

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Zero Fucks Given

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★½

  • The Velvet Underground

    ★★½

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Outside Noise

    ★★★

  • Joji

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Claude Sautet: A Subtle Director

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Friends and Strangers

    ★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★

  • The Marksman

    ★★

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • The Man in the Woods

    ★★★★