Sort by
  • Guillermo del Toro's Pinocchio

  • Amsterdam

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Terrifier 2

    ★★★★

  • Prey

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

  • Dragon Ball Super: Super Hero

    ★★★★

  • Lightyear

  • Elvis

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

  • The Batman

  • Death on the Nile

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

  • Eternals

  • No Time to Die

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Dune

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

  • Cyrano

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

  • The French Dispatch

  • Black Widow

  • Luca

    ★★★★★

  • Cruella

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

  • Raya and the Last Dragon

  • The Little Things

    ★★

  • Mank

  • Batman: Death in the Family

  • Soul

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Hamilton

  • Justice League Dark: Apokolips War

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Four Good Days

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Wonder Woman: Bloodlines