• Showbiz Kids

    ★★★★

  • Laurel Canyon

    ★★★★

  • The Cuban

    ★★★½

  • A Perfect Plan

    ★★★★

  • After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • The Windermere Children

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • The Good Liar

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Bully. Coward. Victim. The Story of Roy Cohn

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Abominable

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

  • Tammy's Always Dying

    ★★½

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Astronaut

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • The Lighthouse

    ½

  • Rocketman

    ★★★★

  • What's My Name | Muhammad Ali

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Yesterday

    ★★★★

  • The Kill Team

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

  • I Am Richard Pryor

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Mustang

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • Official Secrets

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★½

  • Luce

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★★

  • The Souvenir

    ½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Late Night

    ★★★★

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Springsteen On Broadway

    ★★★★

  • The Mule

    ★★