• Late Night

    ★★★★

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Springsteen On Broadway

    ★★★★

  • The Mule

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★★½

  • Breslin and Hamill: Deadline Artists

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • The Woman Who Loves Giraffes

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★½

  • Widows

    ★★★

  • Freaks

  • Wild Rose

    ★★★★

  • The Grizzlies

    ★★★★

  • Ben Is Back

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★★

  • A Private War

    ★★★

  • Giant Little Ones

  • At Eternity's Gate

    ½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • The White Crow

  • Free Solo

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • I Am Paul Walker

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • American Woman

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • The Cold Blue

    ★★½

  • Capernaum

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Everybody Knows

    ★★★★½

  • Say Her Name: The Life and Death of Sandra Bland

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Stockholm

    ★★★★

  • Beirut

    ★★★½

  • Ready Player One

    ½

  • Blockers

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Unsane

    ★★½

  • Lemonade

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

  • Peter Rabbit

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • King in the Wilderness

    ★★★★

  • Hereditary

    ★½