• Sorry to Bother You

    ★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★½

  • Early Man

    ★★½

  • Lizzie

    ★★½

  • Juliet, Naked

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Robin Williams: Come Inside My Mind

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • All the Money in the World

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • The Newspaperman: The Life and Times of Ben Bradlee

    ★★★½

  • Baltimore Rising

    ★★½

  • Wonder

    ★★★½

  • Ferdinand

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Finding Your Feet

    ★★★½

  • Let There Be Light

  • Thank You for Your Service

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • George Michael: Freedom

    ★★½

  • The Man Who Invented Christmas

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • XTC: This Is Pop

    ★★★½

  • Happy Death Day

  • Wait for Your Laugh

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • Anna and the Apocalypse

    ★★★½

  • Only the Brave

    ★★★★

  • Indian Horse

    ★★★

  • Victoria & Abdul

    ★★★★

  • The Wife

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • Chappaquiddick

    ★★★

  • Never Steady, Never Still

    ★★★

  • Adventures in Public School

    ★★½

  • The Children Act

    ★★★★½

  • Outside In

    ★★★

  • Stronger

    ★★½

  • Apostasy

    ★★★★

  • Eric Clapton: Life in 12 Bars

    ★★★★

  • Meditation Park

    ★★★

  • Journey's End

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Breadwinner

    ★★½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • On Chesil Beach

    ★★

  • Mary Goes Round

    ★★★½

  • It

    ★★

  • mother!

    ½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Hostiles

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • American Made

    ★★★

  • Detroit

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★

  • Girls Trip

    ★★

  • Despicable Me 3

    ★★★

  • Megan Leavey

    ★★★