• The General

    ★★½

  • Battling Butler

    ★★½

  • The Scarlet Letter

    ★★★

  • The Blackbird

    ★★½

  • The Gold Rush

    ★★★½

  • The Phantom of the Opera

    ★★

  • The Rag Man

    ★★★

  • Our Hospitality

    ★★★★

  • The Hunchback of Notre Dame

    ★★★½

  • Häxan

    ★★★

  • Nanook of the North

    ★★★★

  • Alone Across the Arctic

    ★★½