• Squid Game

  • Guermantes

  • Bergman Island

  • Last Summer

    ★★★½

  • In the Heights

  • The List of Those Who Love Me

  • Cehape Zihniyeti

  • Halston

  • Göz Kırpmadan: 202X

  • Cuatro paredes

    ★★½

  • Tarih Tekerrür

  • Save Ralph

  • Hey There!

    ★½

  • Moxie

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Terapist

  • Leyla Everlasting

  • Canvas

    ★★

  • The Undoing

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Rebecca

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • The Human Voice

  • Antebellum

    ★★

  • Summer of 85

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • My Salinger Year

  • Emma.

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Shirley

    ★★★★

  • The Way We Are

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Güzelliğin Portresi

  • Little Women

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • Love, Spells and All That

    ★★★½

  • Witch Trilogy 13+

    ★★★½

  • Commitment

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

  • The Personal History of David Copperfield

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Black Sun

    ★★

  • Nimic

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Pavarotti

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • La Belle Époque

  • Nina Wu

  • Invisible Life

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Little Joe

    ★★★

  • The Staggering Girl

  • And Then We Danced

  • Rocketman

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Noah Land

    ★★★½

  • Sevinç Vesaire

  • Us

  • Pain and Glory

  • Varda by Agnès