• Cabaret

    ★★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • Palo Alto

    ★★★

  • Last Summer

    ★★★½

  • When Harry Met Sally...

    ★★★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★

  • Laggies

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the Animation

    ★★★★

  • Best Man

    ★★★

  • Before Midnight

    ★★★★½

  • Before Sunset

    ★★★★½

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • Secrets & Lies

    ★★★★½

  • Hannah and Her Sisters

    ★★★★½

  • Happy-Go-Lucky

    ★★★★

  • Something Wild

    ★★★½