Sort by
  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ethos

  • The Queen's Gambit

  • Nomadland

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • If Anything Happens I Love You

  • Normal People

  • The Father

    ★★★★★

  • The Courier

  • 1917

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • The Platform

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Nimic

  • Portrait of a Lady on Fire

  • I Lost My Body

  • Chernobyl

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Velvet Buzzsaw

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bohemian Rhapsody

  • Maniac

  • Green Book

  • Roma

  • Sharp Objects

  • Patrick Melrose

    ★★★★★

  • Cold War

  • Persona

  • Ricky Gervais: Humanity

  • Transit

  • 303

  • Butterflies

    ★★★★

  • The Post

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

  • Dunkirk

  • Good Time

  • Something Useful

  • Call Me by Your Name

  • Come Together

  • The Young Pope

    ★★★★½

  • Sully

  • Now You See Me 2

  • Manchester by the Sea

  • Crashing

  • Love

    ★★★

  • The Lobster

  • World of Tomorrow

    ★★★★

  • Olive Kitteridge

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Winter Sleep

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Gravity

  • Now You See Me