RSS feed for özgür
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
God: Serengeti

God: Serengeti

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★½
Edit this entry  
31
The Lure

The Lure

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Edit this entry  
19
And the Band Played On

And the Band Played On

1993
×
★★★
Edit this entry  
11
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★½
Edit this entry  
26
Cosmos

Cosmos

2015
×
Edit this entry  
21
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Blue

Blue

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
Arif V 216

Arif V 216

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
Edit this entry  
21
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★
Edit this entry  
10
A Leaf Is the Sea Is a Theater

A Leaf Is the Sea Is a Theater

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Les Mistons

Les Mistons

1957
×
★★★½
Edit this entry  
08
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Airheads

Airheads

1994
×
★★★
Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
05
An Education

An Education

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
La Promesse

La Promesse

1996
×
★★★½
Edit this entry  
28
This Is England

This Is England

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
May

May

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Witch Trilogy 13+

Witch Trilogy 13+

2019
×
½
Edit this entry  
12
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Staggering Girl

The Staggering Girl

2019
×
★★
Edit this entry  
12
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Edit this entry