öz has logged 10 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hunting Ground

The Hunting Ground

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry