Sort by
  • Oppenheimer

  • Barbie

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Air

  • Swarm

  • John Wick: Chapter 4

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • Amsterdam

  • All Quiet on the Western Front

  • Bones and All

    ½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

  • Everything Everywhere All at Once

  • Perfect Stranger

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • King Richard

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Another Round

  • Black Is King

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Half of It

  • Normal People

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Tall Girl

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • I Lost My Body

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

  • The Perfect Date

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

  • Bohemian Rhapsody

  • Beautiful Boy

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

  • First Man

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Flavors of Youth

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Phantom Thread

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • I, Tonya

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Boss Baby

  • Call Me by Your Name

  • Hidden Figures