Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Bones and All

Bones and All

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
Edit this entry  
26
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
½
Edit this entry  
22
Swarm

Swarm

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
Sleepless

Sleepless

1957
×
Edit this entry  
15
Air

Air

2023
×
Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
Edit this entry  
02
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
Edit this entry  
25
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
Edit this entry  
05
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★
Edit this entry  
24
The Choice

The Choice

1970
×
Edit this entry  
21
The Apartment

The Apartment

1960
×
Edit this entry  
17
A Beginning And An Ending

A Beginning And An Ending

1960
×
Edit this entry  
14
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
Edit this entry  
20
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★
Edit this entry  
13
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Ibrahim El-Abyad

Ibrahim El-Abyad

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Destiny

The Destiny

1997
×
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shame

The Shame

1982
×
Edit this entry  
28
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
Edit this entry  
08
The Blazing Sun

The Blazing Sun

1954
×
Read the review Edit this entry  
06
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
Edit this entry  
03
Dark Waters

Dark Waters

1956
×
Read the review Edit this entry  
27
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
Edit this entry  
17
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
Edit this entry  
03
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Top Gun

Top Gun

1986
×
Edit this entry  
13
Enough Said

Enough Said

2013
×
Edit this entry  
13
King Richard

King Richard

2021
×
Edit this entry