• Turning Red

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Squid Game

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • BMW iX Test Drive

    ★★

  • A Christmas Gift from Bob

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • Roald Dahl's The Witches

  • The King of Staten Island

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Countdown

    ½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Platform

    ½

  • K-12

    ★★

  • Joker

    ★½

  • Marriage Story

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • QT8: The First Eight

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • A Regular Woman

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★

  • The Perfect Date

    ½

  • The Act

    ★★★

  • The Goldfish

  • The Golden Glove

    ★½

  • Surviving R. Kelly

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • All About Me

    ½

  • Dumplin'

    ★★½

  • RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

  • Bird Box

    ★★

  • The Grinch

    ½

  • Other Side of the Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Amy Winehouse - Back To Black:The Real Story Behind The Modern Classic

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • The Nun

    ½

  • White Boy Rick

    ★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ½

  • Cam

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★½

  • Hereditary

    ★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ½

  • Black Mirror: Black Museum

    ½

  • Pitch Perfect 3

  • Barbra: The Music ... The Mem'ries ... The Magic!

    ★★★

  • Justice League

  • Suck Me Shakespeer 3

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Downsizing

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Papillon

    ★★★

  • It

    ★★