• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Encanto

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Ice Road

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

  • Karalahti

    ★★★½

  • Tale of the Sleeping Giant

    ★★★★

  • Joe Bonamassa Guitar Man

    ★★★

  • Belushi

    ★★★

  • Soul

    ★½

  • Zappa

    ★★★★½

  • French Exit

    ★★

  • Nimby – Not In My Backyard

    ½

  • Tove

    ★★★★

  • Hell: The History of Norwegian Black Metal

    ★★★★½

  • The Reporter

    ★★★★

  • Any Day Now

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Forest Giant

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Unhinged

  • Peninsula

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • We Need to Talk About A.I

    ★★★

  • Capone

    ★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Life After Death

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • The Night Clerk

    ★★½

  • The Renovation

    ½

  • Emma.

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★★

  • Games People Play

    ★★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Tesla

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Helene

    ★½

  • Ladies of Steel

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Man and a Junior

    ★★

  • Queen & Slim

    ★½

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Täydellinen joulu

    ½

  • Fingerpori

    ½

  • Jexi

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★½

  • Master Cheng

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Wrinkles the Clown

    ★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • King of Hearts

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Waiting for the Barbarians

    ★★