RSS feed for Parker
  • The Stunt Double

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Skywalker Legacy

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★½

  • Playdate with Destiny

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Turning

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★½

  • My Spy

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★★

  • The Grudge

    ★★★

  • Togo

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Midway

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Countdown

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Eli

    ★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Doom: Annihilation

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Paris 9/19

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Battle at Big Rock

  • Western Stars

    ★★★★

  • The Song of Names

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★★½

  • The Laundromat

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story: From the Pages to the Performances

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Float

  • Angel Has Fallen

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½