RSS feed for Parker

Parker has logged 75 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Flesh Freaks

Flesh Freaks

2000
×
★★★
Edit this entry  
30
Anna

Anna

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Western Stars

Western Stars

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mutilations

Mutilations

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade II

Blade II

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rise of the Animals

Rise of the Animals

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top of the Food Chain

Top of the Food Chain

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Dementia

Dementia

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Splatter Farm

Splatter Farm

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fun House

The Fun House

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cat

The Cat

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Cat Mansion

Black Cat Mansion

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
StageFright: Aquarius

StageFright: Aquarius

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anguish

Anguish

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Eli

Eli

2019
×
★½
Edit this entry  
23
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★
Edit this entry  
22
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Edit this entry  
22
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Ultraviolet

Ultraviolet

2006
×
★★
Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Werewolf Women of the S.S.

Werewolf Women of the S.S.

2007
×
Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry