RSS feed for Jeremy

Jeremy has logged 89 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death Note

Death Note

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Outrage

Outrage

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Smurfs: The Lost Village

Smurfs: The Lost Village

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Rock Dog

Rock Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crank

Crank

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The House

The House

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Oh, Hello: On Broadway

Oh, Hello: On Broadway

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shy Boys: IRL

Shy Boys: IRL

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Sandy Wexler

Sandy Wexler

2017
×
★½
Read the review Edit this entry