RSS feed for Jeremy

Jeremy has logged 44 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pup Star: Better 2Gether

Pup Star: Better 2Gether

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
17
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tully

Tully

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eye Contact

Eye Contact

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Acrimony

Acrimony

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Revolting Rhymes

Revolting Rhymes

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Live in Public

We Live in Public

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Early Man

Early Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Winchester

Winchester

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Post

The Post

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry