Sort by

Josh has logged 181 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Erased

Erased

2012
×
★½
Edit this entry  
24
When a Stranger Calls Back

When a Stranger Calls Back

1993
×
★★★
Edit this entry  
22
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
08
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Getaway

Getaway

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unhinged

Unhinged

2017
×
Edit this entry  
10
The Cat and the Moon

The Cat and the Moon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
SHOP: A Pop Opera

SHOP: A Pop Opera

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
01
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Audition

Audition

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
29
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Edit this entry  
27
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of the Witch

House of the Witch

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Away

Don't Look Away

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alexia

Alexia

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Absurd Encounter with Fear

Absurd Encounter with Fear

1967
×
★★½
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Larry

Larry

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Teeth

Teeth

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Season's Greetings

Season's Greetings

1996
×
Edit this entry  
19
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Prom Night

Prom Night

2008
×
Read the review Edit this entry  
12
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry