• Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★★

  • Vivo

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Shangri-La

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Fauna

    ★★★★

  • Once Upon a Time in Iraq

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Out

    ★★★½

  • TFW No GF

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • So What If The Goats Die

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Jasper Mall

    ★★★★

  • A Thousand Cuts

    ★★★★

  • Meats

    ★★★

  • The Deepest Hole

    ★★★½

  • Benevolent Ba

    ★★★

  • Hella Trees

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

  • Watchmen

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Moving

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Saria

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hot Flash

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • T

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Marona's Fantastic Tale

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½