Sort by

pablocatepetl has logged 14 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry