• Blade Runner 2049

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • The Defiant Ones

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★

  • The Square

    ★★½

  • Okja

  • Alien: Covenant

  • It Comes at Night

    ★★½

  • A Fantastic Woman

  • Louis C.K. 2017

    ★★

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★½

  • Beach Rats

    ★★

  • Get Out

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★

  • Pete Davidson: SMD

    ★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • The Ornithologist

    ★★★½

  • Elle

    ★★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • After the Storm

    ★★★½

  • Personal Shopper

    ★★★

  • Aquarius

    ★½

  • Paterson

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★

  • American Honey

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★

  • Raw

    ★★

  • Toni Erdmann

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★½

  • The Wailing

    ★★★★

  • Lemonade

    ★★★

  • Julieta

    ★★★

  • Things to Come

    ★★★½

  • I, Olga Hepnarova

    ★★

  • Hannibal Buress: Comedy Camisado

    ★★★

  • Certain Women

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • White Girl

  • The Greasy Strangler

    ★★★

  • Wiener-Dog

    ★★★

  • The Revenant

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • High-Rise

    ★★

  • Into the Forest

    ★★

  • Incident Light

    ★★½

  • De Palma

    ★★½

  • A Bigger Splash

    ★★★

  • Anomalisa

    ★★★½

  • Turbo Kid

    ★★★

  • Right Now, Wrong Then

    ★★

  • Steve Jobs: The Man in the Machine

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Too Late

    ★★★

  • Hot Girls Wanted

    ★★½

  • Kung Fury

    ★★★

  • Love

    ★★★½

  • Green Room

    ★★

  • Carol

    ★½

  • Amy

  • Embrace of the Serpent

    ★★★★

  • My Golden Days

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★

  • Krisha

    ★★★½

  • Deep Web

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

    ★★½