Letterboxd — Your life in film
Username or Email
Password
Remember
me
Forgotten
password
?
×
Search:
Pablo Massa
Activity
Activity
Films
Diary
Reviews
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Pablo
Watched
Diary
Reviews
Ratings
Visibility Filters
Show all
Fade watched films
Filters
Show watched films
Hide watched films
Hide short films
Hide unreleased films
In your watchlist
Not in your watchlist
Sort by
Watched Date
Watched Date
When Added
Review Activity
Film Name
Release Date
Newest First
Earliest First
Pablo’s Rating
Highest First
Lowest First
Average Rating
Highest First
Lowest First
Film Length
Shortest First
Longest First
Film Popularity
Service
All Films
Amazon
Prime Video
Prime Video (subscription)
iTunes
More Services
PRO
Best Buy
CinemaNow
Crackle
DirecTV
DirectTV Cinema
EPIX
Fandango
FandangoNOW
Fandor
FilmStruck
FilmStruck+Criterion
Flixster
Google Play
HBO GO
Hulu
Hulu (subscription)
IndieFlix
Microsoft Movies & TV
Mubi
Netflix US
Netflix DVD
PlayStation Video
Redbox
Showtime Anytime
Starz Play
Sundance Now
Tribeca Shortlist
VHX
Vimeo On Demand
Vudu
YouTube
Powered by GoWatchIt
Genre
All
Action
Adventure
Animation
Comedy
Crime
Documentary
Drama
Family
Fantasy
History
Horror
Music
Mystery
Romance
Science Fiction
Thriller
TV Movie
War
Western
Decade
All
2020s
2010s
2000s
1990s
1980s
1970s
1960s
1950s
1940s
1930s
1920s
1910s
1900s
1890s
1880s
1870s
Year
All time
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Rating
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Month
Day
Film
Released
Rating
Like
Rewatch
Review
Edit
You
Feb
2018
17
The Square
2017
×
★★½
Read the review
Edit this entry
17
Beach Rats
2017
×
★★
Read the review
Edit this entry
13
The Ornithologist
2016
×
★★★½
Read the review
Edit this entry
11
A Fantastic Woman
2017
×
★
Read the review
Edit this entry
03
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
2017
×
★★
Read the review
Edit this entry
Jan
2018
21
The Florida Project
2017
×
★★½
Read the review
Edit this entry
21
It Comes at Night
2017
×
★★½
Read the review
Edit this entry
20
Call Me by Your Name
2017
×
★★
Read the review
Edit this entry
20
Good Time
2017
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
14
Get Out
2017
×
★★½
Read the review
Edit this entry
13
The Killing of a Sacred Deer
2017
×
★★
Read the review
Edit this entry
07
A Ghost Story
2017
×
★★★★½
Read the review
Edit this entry
Dec
2017
31
Grizzly Man
2005
×
★★½
Read the review
Edit this entry
23
Ingrid Goes West
2017
×
★★
Edit this entry
03
Three Colors: Blue
1993
×
★★★
Read the review
Edit this entry
Oct
2017
26
After the Storm
2016
×
★★★½
Read the review
Edit this entry
08
Blade Runner 2049
2017
×
★★★
Read the review
Edit this entry
Sep
2017
24
The Headless Woman
2008
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
08
High-Rise
2015
×
★★
Read the review
Edit this entry
Aug
2017
23
Moonlight
2016
×
★★★★★
Read the review
Edit this entry
14
Meantime
1983
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
13
Alien: Covenant
2017
×
★
Read the review
Edit this entry
11
Habana Blues
2005
×
★★
Edit this entry
10
Swimming Pool
2003
×
★★★
Read the review
Edit this entry
08
Lost River
2014
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
Jul
2017
23
Nebraska
2013
×
★★★
Read the review
Edit this entry
19
The Defiant Ones
2017
×
★★½
Read the review
Edit this entry
09
(500) Days of Summer
2009
×
★★★
Read the review
Edit this entry
09
A Touch of Sin
2013
×
★★★½
Read the review
Edit this entry
09
Ghost in the Shell
2017
×
★★
Read the review
Edit this entry
01
Okja
2017
×
★
Read the review
Edit this entry
Jun
2017
30
Heaven Knows What
2014
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
25
I, Olga Hepnarova
2016
×
★★
Read the review
Edit this entry
18
Let the Right One In
2008
×
★★★★★
Read the review
Edit this entry
15
Repo Man
1984
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
10
The Devil's Advocate
1997
×
★½
Read the review
Edit this entry
01
Raw
2016
×
★★
Read the review
Edit this entry
May
2017
30
Blade Runner
1982
×
★★★★½
Read the review
Edit this entry
20
Jodorowsky's Dune
2013
×
★★
Read the review
Edit this entry
20
Pizza, Beer, and Cigarettes
1998
×
★★
Read the review
Edit this entry
08
Donnie Brasco
1997
×
★★
Read the review
Edit this entry
05
I Don't Feel at Home in This World Anymore
2017
×
★★★
Read the review
Edit this entry
Apr
2017
22
Personal Shopper
2016
×
★★★
Read the review
Edit this entry
19
Nocturnal Animals
2016
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
17
Louis C.K. 2017
2017
×
★★
Read the review
Edit this entry
01
The Shining
1980
×
★★★
Read the review
Edit this entry
Mar
2017
31
Paterson
2016
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
30
Dave Chappelle: The Age of Spin
2017
×
★★½
Edit this entry
25
Dead Man Walking
1995
×
★
Read the review
Edit this entry
11
Manchester by the Sea
2016
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
Newer
Older
1
2
3
…
8