Pablo has logged 71 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Louis C.K.: Oh My God

Louis C.K.: Oh My God

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Louis C.K.: Hilarious

Louis C.K.: Hilarious

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Louis C.K.: Chewed Up

Louis C.K.: Chewed Up

2008
×
★★★★
Edit this entry  
31
Louis C.K.: Live at the Beacon Theater

Louis C.K.: Live at the Beacon Theater

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Louis C.K.: Shameless

Louis C.K.: Shameless

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Louis C.K.: One Night Stand

Louis C.K.: One Night Stand

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Minecraft: The Story of Mojang

Minecraft: The Story of Mojang

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Idiots

The Idiots

1998
×
★★★½
Edit this entry  
28
Steve Jobs: The Lost Interview

Steve Jobs: The Lost Interview

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Outrage

Outrage

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gravity

Gravity

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Disconnect

Disconnect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
TPB AFK: The Pirate Bay - Away from Keyboard

TPB AFK: The Pirate Bay - Away from Keyboard

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Garden State

Garden State

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Turn Me On, Dammit!

Turn Me On, Dammit!

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Internship

The Internship

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
High Five

High Five

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jobs

Jobs

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Singularity Is Near

The Singularity Is Near

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Badlands

Badlands

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Crumb

Crumb

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Louis C.K.: Oh My God

Louis C.K.: Oh My God

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Small Apartments

Small Apartments

2012
×
Edit this entry  
22
American Splendor

American Splendor

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Volver

Volver

2006
×
★★½
Edit this entry  
13
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★
Edit this entry  
08
Zoolander

Zoolander

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Somersault

Somersault

2004
×
★★
Edit this entry  
03
Elena

Elena

2011
×
★★
Read the review Edit this entry