• I'm Thinking of Ending Things

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Nothing to Hide

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Cam

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Flatliners

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★½

  • Kidnap

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Circle

  • You Get Me

    ★★★

  • M.F.A.

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • To the Bone

    ★★★★½

  • Berlin Syndrome

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • 13th

  • Split

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★½