RSS feed for Pablo

Pablo has logged 535 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Killswitch

Killswitch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Sense8: A Christmas Special

Sense8: A Christmas Special

2016
×
★★
Edit this entry  
23
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
13th

13th

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Rudderless

Rudderless

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spectral

Spectral

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★
Edit this entry  
12
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Aura

The Aura

2005
×
★★½
Edit this entry  
04
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★½
Edit this entry  
02
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Divines

Divines

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Michael Che Matters

Michael Che Matters

2016
×
★½
Edit this entry  
23
Carlos Ballarta: El Amor es de Putos

Carlos Ballarta: El Amor es de Putos

2016
×
½
Edit this entry  
23
Sully

Sully

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tickled

Tickled

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Man vs. Snake

Man vs. Snake

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Colin Quinn: The New York Story

Colin Quinn: The New York Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The Academy of Muses

The Academy of Muses

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Kathleen Madigan: Bothering Jesus

Kathleen Madigan: Bothering Jesus

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Snowden

Snowden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
What We Become

What We Become

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Partido Alto

Partido Alto

1982
×
★★★½
Edit this entry  
07
Nelson Cavaquinho

Nelson Cavaquinho

1969
×
★★★★
Edit this entry  
07
I'm Ugly But Trendy

I'm Ugly But Trendy

2005
×
★★★
Edit this entry  
07
The Master of Apipucos

The Master of Apipucos

1959
×
★★★½
Edit this entry