RSS feed for Pablo

Pablo has logged 287 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Tranny Fag

Tranny Fag

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Code 8

Code 8

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Sleuth

Sleuth

2007
×
★★½
Edit this entry  
25
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★★★
Edit this entry  
24
Taego Ãwa

Taego Ãwa

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Hottest August

The Hottest August

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
63 Up

63 Up

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Auto de Resistência

Auto de Resistência

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Giocondo Dias – Ilustre Clandestino

Giocondo Dias – Ilustre Clandestino

2019
×
★½
Edit this entry  
30
Sun Inside

Sun Inside

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Volume Morto

Volume Morto

2019
×
★★
Edit this entry  
28
O Tempo Que Resta

O Tempo Que Resta

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Music for Bleeding Hearts

Music for Bleeding Hearts

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Loop

Loop

2019
×
Edit this entry  
27
Mito e Música: A Mensagem de Fernando Pessoa

Mito e Música: A Mensagem de Fernando Pessoa

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Dulcina

Dulcina

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Rodantes

Rodantes

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Alice Junior

Alice Junior

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Família de Axé

Família de Axé

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Batalha

Batalha

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Fever

The Fever

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Golden Mouth

Golden Mouth

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Maria Luiza

Maria Luiza

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Mercy

Mercy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry