RSS feed for Pablo

Pablo has logged 33 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Jacquot de Nantes

Jacquot de Nantes

1991
×
★★★★
Edit this entry  
27
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
★★★★
Edit this entry  
27
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Documenteur

Documenteur

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Lions Love

Lions Love

1969
×
★★★★
Edit this entry  
24
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Killers

The Killers

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Our Daily Bread

Our Daily Bread

1934
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Red Hollywood

Red Hollywood

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
17
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Murder by Contract

Murder by Contract

1958
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Lineup

The Lineup

1958
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Burglar

The Burglar

1957
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nightfall

Nightfall

1956
×
★★★★
Edit this entry  
15
Pushover

Pushover

1954
×
★★★★
Edit this entry  
14
Human Desire

Human Desire

1954
×
★★★★
Edit this entry  
13
Drive a Crooked Road

Drive a Crooked Road

1954
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
So Dark the Night

So Dark the Night

1946
×
★★★
Edit this entry  
10
My Name Is Julia Ross

My Name Is Julia Ross

1945
×
★★★½
Edit this entry  
07
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★½
Edit this entry  
06
Blind Woman's Curse

Blind Woman's Curse

1970
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Similars

The Similars

2015
×
★★
Edit this entry  
03
1964: Brazil Between Weapons and Books

1964: Brazil Between Weapons and Books

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Retratos de Identificação

Retratos de Identificação

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry