RSS feed for Pablo

Pablo has logged 41 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Le Petit Soldat

Le Petit Soldat

1963
×
★★★★
Edit this entry  
27
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
It Must Be Heaven

It Must Be Heaven

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mektoub, My Love: Intermezzo

Mektoub, My Love: Intermezzo

2019
×
★★
Edit this entry  
23
The Traitor

The Traitor

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Summer of Changsha

Summer of Changsha

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Oh Mercy

Oh Mercy

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Chicuarotes

Chicuarotes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Frankie

Frankie

2019
×
★½
Edit this entry  
20
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
On a Magical Night

On a Magical Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Port Authority

Port Authority

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Joan of Arc

Joan of Arc

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Little Joe

Little Joe

2019
×
★½
Edit this entry  
17
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Papicha

Papicha

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Swallows of Kabul

The Swallows of Kabul

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Brother's Love

A Brother's Love

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Bull

Bull

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Edit this entry  
14
Mektoub, My Love

Mektoub, My Love

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Man and a Woman

A Man and a Woman

1966
×
★★★
Edit this entry