Parker has logged 164 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Milk

Milk

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Times of Harvey Milk

The Times of Harvey Milk

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Victor/Victoria

Victor/Victoria

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The American President

The American President

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rough Night

Rough Night

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Footloose

Footloose

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Minions

Minions

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Maniac

Maniac

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry