• No Time to Die

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Seaspiracy

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • The White Tiger

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

  • Notturno

  • Pieces of a Woman

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Blood Rider

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

  • Mayor

    ★★★★

  • The Father

  • Spaceship Earth

  • Welcome to Chechnya

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Boys State

    ★★★★½

  • Miss Americana

  • Dick Johnson Is Dead

  • Time

    ★★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • Little Women

  • Dark Waters

  • I'm No Longer Here

  • Drawings Against Bullets

    ★★★

  • The Irishman

  • Workforce

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Los Tigres del Norte at Folsom Prison

    ★★★★

  • Corpus Christi

  • Adults in the Room

  • Citizen K

  • Ema

    ★★★★

  • First Cow

  • The Kingmaker

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Overseas

  • Adolescents

    ★★★★

  • Planet of the Humans

  • A Rainy Day in New York

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Diego Maradona

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • 1994

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • The Guardian of Memory

    ★★★

  • 17 Blocks

    ★★★★★

  • Scheme Birds

    ★★★½

  • All I Can Say

    ★★★½

  • For Sama

    ★★★★½

  • The Mystery of Henri Pick

  • The Brink

    ★★★½

  • Honeyland

  • Knock Down the House

  • The Souvenir

    ★★★★