RSS feed for Pachinko Pop

Pachinko Pop has logged 69 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
A Fishwife's Tale

A Fishwife's Tale

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tora-san to the Rescue

Tora-san to the Rescue

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Prison Boss

Prison Boss

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Horrors of Malformed Men

Horrors of Malformed Men

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tora-san's Easy Advice

Tora-san's Easy Advice

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fighting Tatsu, the Rickshaw Man

Fighting Tatsu, the Rickshaw Man

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ninpuu Sentai Hurricaneger: 10 YEARS AFTER

Ninpuu Sentai Hurricaneger: 10 YEARS AFTER

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tora-san's Matchmaker

Tora-san's Matchmaker

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pirates

The Pirates

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tora-san Makes Excuses

Tora-san Makes Excuses

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Great Jailbreak

Great Jailbreak

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tora-san confesses

Tora-san confesses

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brothers Serving Time

Brothers Serving Time

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Tora-san Takes a Vacation

Tora-san Takes a Vacation

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Magic Serpent

The Magic Serpent

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Little Prince and the Eight-Headed Dragon

The Little Prince and the Eight-Headed Dragon

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tora-san, My Uncle

Tora-san, My Uncle

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
As the Clouds Scatter

As the Clouds Scatter

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Battle Heater

Battle Heater

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tora-san Goes to Vienna

Tora-san Goes to Vienna

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tora-san's Salad-Day Memorial

Tora-san's Salad-Day Memorial

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Message from Space

Message from Space

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Battlefield Baseball

Battlefield Baseball

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kani Goalkeeper

Kani Goalkeeper

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tora-san Plays Daddy

Tora-san Plays Daddy

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The X from Outer Space

The X from Outer Space

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Battles Without Honor and Humanity

Battles Without Honor and Humanity

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tora-san Goes North

Tora-san Goes North

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yakuza Hooligans

Yakuza Hooligans

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tora-san's Bluebird Fantasy

Tora-san's Bluebird Fantasy

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tora-san's Island Encounter

Tora-san's Island Encounter

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tora-san, the Go-Between

Tora-san, the Go-Between

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tora-san's Forbidden Love

Tora-san's Forbidden Love

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Counselor Tora-san

Marriage Counselor Tora-san

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tora-san Goes Religious?

Tora-san Goes Religious?

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tora-san's Song of Love

Tora-san's Song of Love

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tora-san, the Expert

Tora-san, the Expert

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hearts and Flowers for Tora-san

Hearts and Flowers for Tora-san

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tora-san's Promise

Tora-san's Promise

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tora-san's Love in Osaka

Tora-san's Love in Osaka

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Foster Daddy, Tora!

Foster Daddy, Tora!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tora-san's Tropical Fever Special Version

Tora-san's Tropical Fever Special Version

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tora's Tropical Fever

Tora's Tropical Fever

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tora-san's Dream of Spring

Tora-san's Dream of Spring

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tora-san, the Matchmaker

Tora-san, the Matchmaker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Talk of the Town Tora-san

Talk of the Town Tora-san

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stage-Struck Tora-san

Stage-Struck Tora-san

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tora-san Plays Cupid

Tora-san Plays Cupid

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry