Sort by

Máté has logged 158 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
End of Days

End of Days

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dead End

Dead End

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Brexit: The Uncivil War

Brexit: The Uncivil War

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saint

Saint

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Primal

Primal

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Watchmen: Motion Comic

Watchmen: Motion Comic

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Damnation

Damnation

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Comrade Drakulich

Comrade Drakulich

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Avengement

Avengement

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Son of Frankenstein

Son of Frankenstein

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wind

The Wind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Luz

Luz

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wounds

Wounds

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★★★
Read prior review Edit this entry