• Dawn Breaks Behind the Eyes

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Antlers

    ★★★★

  • New York Ninja

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Retaliators

    ★★★

  • Bring Out the Fear

  • Crabs!

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Green Sea

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • No Man of God

    ★★★★

  • We Need to Do Something

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★★

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • The Blazing World

    ★★★

  • Censor

    ★★★★

  • The Sadness

    ★★★½

  • Skylines

    ★★★★

  • Alien on Stage

    ★★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Vicious Fun

  • Death Ranch

    ★★★½

  • Caveat

    ★★★★

  • The Stylist

    ★★★★

  • Run Hide Fight

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Pale Door

    ★★★★

  • Uncle Peckerhead

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Skull: The Mask

    ★★★

  • Death Walks on Nitrate

    ★★★★

  • Capone

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • Clapboard Jungle

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • Fried Barry

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★★½

  • Broken Law

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Blue Story

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★