Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Close

Close

2022
×
Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
Joyland

Joyland

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Air

Air

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★
Edit this entry  
01
Champions

Champions

2023
×
★★★
Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
Edit this entry  
18
Time Piece

Time Piece

1965
×
Edit this entry  
13
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
Read the review Edit this entry  
08
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
Read the review Edit this entry  
21
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Magnificent Warriors

Magnificent Warriors

1987
×
★★★
Edit this entry  
16
Royal Warriors

Royal Warriors

1986
×
★★★★
Edit this entry  
10
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Jackals & Fireflies

Jackals & Fireflies

2023
×
Edit this entry  
04
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
Edit this entry  
02
Pathaan

Pathaan

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
The Flying Sailor

The Flying Sailor

2022
×
Edit this entry  
27
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
Edit this entry  
27
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

2022
×
Edit this entry  
26
Ninotchka

Ninotchka

1939
×
★★★★
Edit this entry  
25
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
EO

EO

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Miracle of Morgan’s Creek

The Miracle of Morgan’s Creek

1944
×
★★★★
Edit this entry  
16
Plane

Plane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry