Sort by
  • Wicked Part 1

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Marinette

  • M3GAN

    ★★★★

  • Your Christmas Or Mine?

    ★★½

  • Disenchanted

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Pinocchio

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★½

  • Pearl

    ★★★★★

  • Blue Jean

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Piss Witch

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Looking for Barbara

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Cinderella

  • Candyman

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Sarah Vaccine

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Nudo Mixteco

    ★★★★½

  • Sweetheart

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Finding Jack Charlton

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Rose Matafeo: Horndog

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Mrs. America

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Onward

    ★★½

  • Lost Girls

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Stage Mother

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½