Sort by

meg has logged 233 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Gruffalo

The Gruffalo

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
04
White Men Are Cracking Up

White Men Are Cracking Up

1994
×
★★★
Edit this entry  
28
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Selma

Selma

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
07
The Queen

The Queen

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
No Way Out

No Way Out

1950
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Edit this entry  
03
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Edit this entry  
23
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lust for Life

Lust for Life

1956
×
★★
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Edit this entry  
15
Young Mr. Lincoln

Young Mr. Lincoln

1939
×
★★
Edit this entry  
13
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry