meg has logged 19 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Rock

The Rock

1996
×
★½
Edit this entry  
24
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Edit this entry  
05
Antichrist

Antichrist

2009
×
Edit this entry  
04
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★
Edit this entry  
03
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★½
Edit this entry  
02
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry