Sort by

meg has logged 116 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Edit this entry  
25
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
Edit this entry  
25
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
After

After

2019
×
Edit this entry  
22
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★
Edit this entry  
08
Wicked

Wicked

2024
×
Read the review Edit this entry  
01
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Sarah Vaccine

The Sarah Vaccine

2021
×
Edit this entry  
19
The Decoy Bride

The Decoy Bride

2011
×
★★
Edit this entry  
15
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Let's Kill Ward's Wife

Let's Kill Ward's Wife

2014
×
Edit this entry  
10
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Edit this entry  
08
Nudo Mixteco

Nudo Mixteco

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
03
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sweetheart

Sweetheart

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★
Edit this entry  
29
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Edit this entry  
24
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Alexander

Alexander

2004
×
★½
Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Edit this entry