Sort by

paddingtonlover has logged 43 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kate & Leopold

Kate & Leopold

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love Never Dies

Love Never Dies

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry