Sort by

Michael Rodgers has logged 143 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zama

Zama

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★
Edit this entry  
03
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The General

The General

1926
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
30
My Dad Is 100 Years Old

My Dad Is 100 Years Old

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry