RSS feed for paul
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Hangman

Hangman

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Cabin Fever

Cabin Fever

2016
×
★★
Edit this entry  
18
Southbound

Southbound

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Nina Forever

Nina Forever

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Chancers: The Great Gangster Film Fraud

Chancers: The Great Gangster Film Fraud

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Wave

The Wave

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
Edit this entry  
11
Room

Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Madoff

Madoff

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bad Roomies

Bad Roomies

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
Vacation

Vacation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Exposed

Exposed

2016
×
½
Edit this entry  
24
Martyrs

Martyrs

2015
×
★★
Edit this entry  
22
Kill Kane

Kill Kane

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Breakdown

Breakdown

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★
Edit this entry  
08
Sisters

Sisters

2015
×
½
Edit this entry  
07
The Fall of the Krays

The Fall of the Krays

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Prophet's Prey

Prophet's Prey

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Marshland

Marshland

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Yakuza Apocalypse

Yakuza Apocalypse

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
45 Years

45 Years

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
The Rise of the Krays

The Rise of the Krays

2015
×
★½
Edit this entry  
02
Dope

Dope

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
½
Edit this entry  
01
North v South

North v South

2015
×
★★
Edit this entry  
31
The Bad Education Movie

The Bad Education Movie

2015
×
Edit this entry  
27
(T)ERROR

(T)ERROR

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Russian Woodpecker

The Russian Woodpecker

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Finders Keepers

Finders Keepers

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cartel Land

Cartel Land

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Joy

Joy

2015
×
½
Edit this entry  
24
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
½
Edit this entry  
23
The Lobster

The Lobster

2015
×
½
Edit this entry  
22
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry